A Közétkeztetési Konyha ételkiosztásával kapcsolatos tudnivalók!

2020.03.15

Tisztelt Mezőgyáni lakosok!
Tisztelt Szülők!

Kedves Tanulók, Gyerekek!

A koronavírus járvány terjedése miatt Magyarország Kormánya új munkarend bevezetéséről döntött a köznevelésben. Ehhez mérten a kialakult helyzet miatt új intézkedéseket szükséges meghoznunk.

A Mezőgyáni Általános Iskolában sem lesz oktatás, erről már a korábbiakban értesültek. Az új munkarend értelmében a tanulóknak tilos a köznevelési intézmények oktatási célú látogatása! A tanagyag, valamint a tanulási folyamat ellenőrzése, irányítása a pedagógusok által online, vagy ahol nem érhető el internetkapcsolat, más módon fog megtörténni. Erről az iskola vezetése a pedagógusok egyeztetésével fog határozni.

Fontos megjegyezni, hogy ez nem tanítási szünet! Ugyanazok a szabályok vonatkoznak az online oktatásra is, mint amelyekkel a tantermekben is találkozhatunk, azaz minden tanulónak a követelményeket teljesíteni kell!

Nyomatékosan megkérünk minden szülőt, gondviselőt, hogy a KRÉTA rendszert szíveskedjenek használni! Sajnálatos módon eddigi tapasztalataink alapján kevesen léptek be a rendszerben, ám annak használata most nélkülözhetetlen lesz.

Aki elfelejtette a belépéshez szükséges adatokat kérem, jelezze az intézményvezetőnek és megkapja a belépéshez szükséges információkat. A KRÉTA nem csak webes oldalon (https://klik200596001.e-kreta.hu/), hanem mint alkalmazás a Google Play áruházból is elérhető (a Mezőgyáni Általános Iskola honlapján közvetlenül is elérhető https://mezogyaniskola.webnode.hu)

Az óvodában is korlátozásokat kell bevezetni.

Kérünk minden szülőt, hogy aki meg tudja oldani a gyermeke elhelyezését, az ne vigye oviba, közösségbe a gyermeket. Kérjük, hogy amelyik gyermek családjában beteg van, ne vigyék közösségbe!

Ugyanakkor gondolnunk kellett azokra is, akik nem tudják ezt kivitelezni. Az óvodában ügyeleti jelleggel tudják fogadni a gyerekeket, de csak kis létszámmal!

A közfoglalkoztatásban lévő szülők egyike otthon maradhat a gyermekkel, vagy gyermekekkel. További információkat és tájékoztatást az óvoda elé kihelyezett hirdetőtáblán olvashatnak, ugyanakkor írásban is kapnak tájékoztatást a teendőkről.

Ez a helyzet kihat a felnőtt- és a gyermekétkeztetésre is. Az étkeztetés biztosítva lesz, mind a gyermekek, mind a vendégétkezők számára.

Kizárólag ételhordóval lehet az ételt elszállítani! Az étkezőrészben nem lehet elfogyasztani és ott tartózkodni sem lehet!

A közétkeztetési konyha ajtaján ki lesz rakva egy tájékoztató, kérünk mindenkit, figyelmesen olvassa el! Az önkormányzat mindenkinek biztosít ételhordót, már a holnapi naptól!

Az ételért mindenkinek érte kell menni, kivétel nélkül!

Az étel elvitelénél az alábbi időpontokat vegyék figyelembe és szigorúan tartsák be! Abban az estben, ha óvodás és iskolás testvér van, az iskolás adagok kiosztásánál fogja megkapni az óvodás is.

• 11.15 - 11.45-ig A gondozók / vendégétkezők.
  • 11.45 - 12.15-ig Óvodások.
  • 12.15 - 12.45-ig Az iskola diákjai.

Kérünk mindenkit, hogy vegyék komolyan ezeket az intézkedéseket!

Kérdéseikkel érdeklődjenek az intézményvezetőknél vagy az önkormányzatnál (Konyha, iskola és az óvoda).

Ez mindannyiunk érdeke. Összefogásra és fegyelemre van szükség!

Mezőgyán, 2020. 03. 15.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el